Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Predstavili so se nam policisti

Kaj so v resnici policisti in kakšno je njihovo delo? Se res vozijo z modrimi avtomobili z lučkami na strehi? Seveda, to  in še mnogo več je njihov poklic, ki so ga spoznavali otroci enote Medvedek Vrtca Litija v mesecu maju. Niso se pripeljali samo z modrim avtomobilom, ki ima na strehi modre luči in sireno. Pripeljali so tudi moder kombi, ki so si ga otroci ogledali tudi znotraj. Eden od policistov se je pripeljal s kolesom, na glavi je imel seveda čelado brez modrih luči, drugi pa se je pripeljal z motorjem, ki pa je imel čisto pravo sireno in luč. Videli smo, da policistom pri njihovem delu pomagajo tudi konji. Kar dva sta nas obiskala. Lahko smo ju pobožali, eden izmed otrok pa je poskusil tudi jezditi. V službi policistov so zaposleni tudi psi. Nas sta obiskala dva psička ter nam pokazala, da nihče od zaposlenih policistov ne more tako dobro vohati in iskati izgubljene predmete kot prav onadva.

Srečanje s policisti je bilo za nas več kot zabavno. Naj bo njihovo delo čim večkrat takole sproščeno in igrivo kot je bilo to dopoldne, ko so svoje znanje predstavljali najmlajšim.

Za enoto Medvedek zapisala Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije si lahko pogledate TUKAJ.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content