Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Praznovanje ob kulturnem prazniku

Tako kot vsako leto, smo tudi letos v enoti Medvedek praznovali Prešernov dan. Z otroki smo se veliko pogovarjali o dr. Francetu Prešernu in ga spoznavali kot pomembnega slovenskega pesnika. Prebirali smo nekaj njegovih del: Povodnega moža, Turjaško Rozamundo in Poezije. Ob poslušanju Zdravljice smo skupaj z otroki ponosno vstali in pogled usmerili v zastavo. Za piko na i pa smo se udeležili kulturne prireditve, ki so jo organizirali zaposleni enote Medvedek.

IMG_4775

Prireditev je povezovala lutka Prešernovega dobrega prijatelja Matija Čop. Vsaka točka na prireditvi je bila nekaj posebnega. Igranje na glavnik, glasovi pevskega zbora zaposlenih, zvoki violine, klarineta, kitare in klaviature pa so nas popeljali v pravo kulturno simfonijo.

IMG_4776IMG_4780

Manca Černi

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content