Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Pozdrav jeseni s peko »štrudlja«

Letošnje leto smo v skupini Lučka pričeli z utrjevanjem nasprotij. Pogovarjali smo se, kaj zraste visoko na drevesih in kaj nizko na tleh. Skupaj smo ugotovili, da visoko zrastejo jabolka, hruške, slive, nizko na tleh pa rastejo gobe in različne trave. Jabolka so najbolj značilno jesensko sadje. Razmišljali smo, kaj bi pripravili iz jabolk, nekaj drugačnega, takšno jed, ki bi jo lahko poskusili prav vsi otroci v skupini. Odločili smo se za pripravo jabolčnega zavitka (štrudlja). Skupaj smo pripravili jabolka, jih lupili, žvrkljali jajca in sestavljali naš prvi zavitek. Pri peki pa so nam na pomoč priskočile kuharice iz kuhinje. Ko je zadišalo po hodniku do igralnice, smo vedeli, da je naš »štrudelj« pečen.

Tako sladko smo na prvi jesenski dan pozdravili Teto Jesen. Ker pa je priprava dokaj lahka, smo skupaj »napisali« recept s pomočjo slik, ki smo jih našli v reklamah in časopisih. Sestavili smo slikopis recepta, tako da bo lahko »štrudelj« pripravil čisto vsak. Teta Jesen pa nam je obljubila, da bo zelo kmalu gozd spremenila v tople jesenske barve in nas obdarila s še ostalimi jesenskimi plodovi.  Naša igralnica pa naj diši po domačem, jesenskem »štrudlju« še kar nekaj dni.

Vzgojiteljici Manca Černi in Mojca Vehovec

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content