Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

MUCE iz Medvedka obiskale sadjarsko razstavo

V četrtek, 7. novembra smo se odpravili na prvi sprehod do centra Litije, do stavbe občine Litija. Tam smo si ogledali razstavo sadja, ki ga gojijo okoliški sadjarji. Otroci so imeli možnost videti zelo veliko plodov, ki nam jih podari jesen. Zelo jih je prevzela velika limona v loncu. Prav opazovali so jo in se čudili, da na košatem grmu rastejo limone. Večina jih vidi  le v trgovini, ko so zložene v zabojnikih. Gospod Franci, ki je član sadjarskega društva nam je povedal in pokazal veliko sort slovenskih jabolk. Dišečih, malih, velikih raznobarvnih jabolk. Prav tako so spoznali nekaj nevsakdanjih sadežev kot so kutine in nešplje.

Prav je, da že male otroke ozaveščamo o pomenu slovenske hrane. Ta razstava je bila lep uvod v vsebine, ki sledijo naslednji teden, ko je večina vrtcev vključena v projekt Tradicionalni slovenski zajtrk.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Mateja Premk, dipl. vzgojiteljica
Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content