Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Obisk reševalnih kužkov v vrtcu Medvedek

Predšolsko vzgojo v vrtcu gradimo na otrokovih zmožnostih in jih vodimo k pridobivanju novih izkušenj, spoznanj, spretnosti in doživetij. Ob nazornem prikazu se otroci učijo in spoznavajo različne dejavnosti, ki jih posamezniki izvajajo. S tem širijo svoja obzorja, spoznavajo širšo družbo in se vanjo vključujejo.

V ponedeljek, 6. junija, so dobili otroci priložnost za zanimivo doživetje. Dopoldne so preživeli z reševalnimi kužki, ki so prišli na obisk v naš vrtec. Seveda ne sami, ampak z njihovimi vodniki, ki so nam predstavili dejavnost reševanja ljudi s pomočjo psov, ki so za to usposobljeni. Otroci so imeli s kužki neposreden stik in cel kup vprašanj za vodnike. Le ti so vodili svoje pse, da so pokazali nemalo spretnosti, ki jih znajo. Pri najmlajših so poželi veliko občudovanja in navdušenja.

V imenu otrok in vzgojiteljic najlepša hvala g. Vozlu, ki je organiziral to srečanje.

Slavi Hostnik

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content