Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Obisk gasilskega doma v Litiji

Že drugo leto smo iz vrtca Medvedek obiskali gasilski dom v Litiji. Kot vedno, so nas prijazno sprejeli in letos za nas pripravili pravo presenečenje. Od blizu smo si lahko ogledali, kaj se zgodi, če gasilce nekdo poliče Na pomoč! Vse se zgodi zelo, zelo hitro. Gasilci so se oblekli v prava gasilska zaščitna oblačila, odprla so se vrata gasilskega doma in gasilsko vozilo se je s sireno odpeljalo na kraj »nesreče«. Ja, »gorel« je avto in požar je bilo potrebno pogasiti.  Ko so prispeli, so razvili cevi in gašenje se je začelo. Gasilci so imeli vsak svojo nalogo. Enega od njih so z lestvijo dvignili tako visoko, da smo ga komaj še videli. No, ekipa gasilcev je »požar« uspešno pogasila. Potrebno je bilo še vse pospraviti. Med tem pa je gasilec g. Jan Marko, tako je pisalo na njegovi ploščici, nam vsem razložil, čemu je namenjena vsa oprema, ki jo gasilci peljejo s seboj na kraj nesreče. Seveda so nesreče različne, zato gasilci potrebujejo tudi več različnih vozil in različne opreme. Uh, koliko morajo gasilci vedeti. In kako in kdaj so se vsega tega naučili. Otroci lahko ta’mali gasilci postanejo že v prvem razredu. Torej, kmalu bomo tudi mi lahko postali gasilci in pomagali ljudem.

Ekipi gasilcev se zahvaljujemo za prijazen sprejem in predstavitev dela.

Kolektiv in otroci vrtca Medvedka

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content