Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Obisk enote Taček

V ponedeljek, 1. aprila 2014, smo se »Muce in Zmajčki« z avtobusom odpeljali na obisk prijateljev v enoto Taček v Hotič. Že na poti so bili otroci dobre volje. Prepevali so: Jaz pa ti, pa židana marela. Pred  vrtcem nas je čakal transparent okrašen z baloni. To je bilo prvo presenečenje. Na hitro smo si ogledali to majhno enoto Vrtca Litije, nato pa nas je čakalo drugo presenečenje, ki nas je neizmerno navdušilo. Vzgojiteljice so nam pripravile dejavnosti v smislu NTC – sistem učenja v naravi. Prijetno smo združili s koristnim. Gibali smo se, uporabljali svoja čutila, miselne sposobnosti pri iskanju in reševanju ugank, ki so nas pripeljale do brzic reke Save. Verjetno marsikdo od otrok še ni bil tako blizu njih. Primerno oddaljeni od brzic, so otroci uživali še, ko so metali kamenje v reko Savo. Druženje je hitro minilo in pot do avtobusa so otroci izkoristili še za tek po velikem, prostranem, živo zelenem travniku. Vsakega luštnega in lepega je enkrat konec. Hvala vsem  v enoti  Taček za prijazen sprejem!

Mateja Premk, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content