Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Naša gozdna igralnica

Ni lepšega kot opazovati otroke, ki se brezskrbno igrajo, tekajo po gozdu, ga opazujejo in raziskujejo. Pred njimi so vedno novi izzivi. Tu spoznavajo gozd na vse možne načine. Vidijo ga, vonjajo, tipajo, primerjajo. Iščejo in nabirajo material za škratkovo hišo, ga poimenujejo, se dogovarjajo kako bodo gradili, popravljajo, če se jim kaj podre. Tako ob igri doživljajo uspeh in se učijo prenašati neuspeh.
Igralnica na prostem jim nudi, da se učijo spoznavati in živeti z naravo, se dogovarjati, sodelovati in se prilagajati trenutnim razmeram. Otroci ob tem čutijo veliko zadovoljstvo in se vedno znova veselijo povratka na isto lokacijo, ki je resnično postala njihova igralnica.

V gozdu ni nikoli nikomur dolgčas. Vsi so zaposleni, vsi imajo veliko dela. Ura pa neusmiljeno teče in vse prehitro se moramo vrniti nazaj v vrtec.

»Tudi v vrtcu je lepo!« so dodali otroci.

Slavi Hostnik

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content