Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Na koncu šteje le zdravje

Le o čem drugem bi se lahko z otroki pogovarjali v mesecu januarju, ko pa se okoli nas podijo bacili, bakterije, virusi in kaj vemo, kaj še vse, saj jih sploh ne vidimo. Tako nam pač govorijo. Se pa zgodi, da jih začutimo, ko zaboli v trebuhu, ko priteče iz nosa, ko kihnemo in zakašljamo. Za vse to krivimo po navadi prav »njih«. Zato si kar naprej umivamo roke, skrbimo za zdravo prehrano, sveži zrak in vse tisto, kar te nepridiprave odganja od nas. Kako poskrbeti za boljše zdravje in kaj storiti takrat, ko zbolimo, pa nam je pripovedovala in predstavila tudi medicinska sestra. Otrokom vrtca Medvedek je o zdravem načinu življenja pripovedovala ob pravljici, predstavljala je svoje delo in zanimive pripomočke, ki jih uporablja pri delu. Predšolskim otrokom je predstavila sistematski pregled, saj jih čaka pred vstopom v šolo. Torej, bila nam je v veliko pomoč pri odkrivanju, razumevanju in spoznavanju še neznanega. In če o tem govori gostja, potem je vse skupaj bolj zanimivo, si bolje zapomnimo in priporočila bolj upoštevamo.

Človek se mora za zdravje odločiti sam. Nemalokrat pravimo, da je v življenju zdravje najbolj pomembno. Ni dovolj, da o vsem tem le govorimo in poslušamo. Zato bomo k vsemu temu pridali gibanje, za katerega nas v tem letu navdušuje Fit projekt, pa ne nazadnje kultura – projekta Etike in vrednot, ki bo poskrbela predvsem za zdravje »duše«.  Če bodo otroci sprejemali že v otroštvu primerne in za njih koristne navade, jih bodo ponesli s seboj in postale bodo del njihovega vsakdana. Bodimo jim zgled, da se te navade ne bodo razplamtele.

 Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content