Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Muca Copatarica otroke uči, da je treba za stvari lepo skrbeti

Pravljice so prava bogata in neizčrpna zakladnica ljudske iznajdljivosti in duhovitosti. Priljubljena pravljica je bila doma in na tujem večkrat uprizorjena kot lutkovna predstava. Zgodba govori o otrocih iz Male vasi, ki nekega jutra svojih copat, ker jih niso pospravili, ne najdejo nikjer. Da bi jih našli, se bosi odpravijo v gozd, kjer naletijo na hišo Muce Copatarice. V njenem domovanju vlada red, Copatarica pa je za vse »izgubljene« copate lepo poskrbela – jih oprala in zakrpala, s tem pa otroke naučila tudi, da morajo za svoja hišna obuvala lepo skrbeti.

Z otroki smo prebrali pravljico, si ogledali lutkovno predstavo in ob tem dobili zamisel, da bi še sami poizkusili kaj zašiti. V vrtcu smo priskrbeli blago, narisali muce ter se lotili šivanja. Spoznali smo šivalni stroj, njegovo delovanje in rokovanje. Samostojno smo šivali, obračali blago in poizkušali različne šive. Na koncu nam je šivilja pomagala toliko, da je zašila narisano muco na blago. Sami smo sliko napeli na okvir in naša čisto  prva šivana risbica je bila končana. Razstavo pa si lahko ogledate v garderobi Medvedkov.

Tanja in Melita

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content