Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Medvedkovo dopoldne malo drugače

V marcu se pri Medvedkih pogovarjamo o družini. Našo igralnico smo s pomočjo kotičkov spremenili v  dom, v katerem pridno kuhamo, likamo, obešamo perilo, popravljamo pokvarjeno in vse skupaj tudi pospravimo. Radi tudi raziskujemo in spoznavamo nove stvari ter poklice, zato smo v naš »dom« povabili učiteljico, gospo Alenko Vidgaj, sicer mamico naše varovanke, ki nam je predstavila svoj poklic defektologinje. Spoznali smo njeno delo, ki se odvija na OŠ Litija, v podružnici s prilagojenim programom, njene pripomočke za delo in seveda njene učence, Denisa, Matijo, Mojco in Diano. Za dobrodošlico smo jim Medvedki uprizorili dramatizacijo Pod medvedovim dežnikom in po aplavzu sodeč jim je bila zelo všeč.

srečanje-medvsrečanje-medv1

Druženje se je nadaljevalo ob prijetni igri in pogovoru. Otroci so brez težav delili svoje igrače in se vključevali v igro  z obiskovalci, kar se spodobi za dobre gostitelje. Naše srečanje je minilo z veliko hitrostjo in počasi so se naši novi prijatelji morali posloviti. Obljubili smo si, da se še srečamo, bodisi v njihovi šoli, vrtcu ali naključno nekje v Litiji. Obiska smo bili zelo veseli, zato se gospe Alenki Vidgaj in njenim učencem še enkrat zahvaljujem za prijetno dopoldne.

Vanja Juvan, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content