Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Medvedkov pohod z lučkami

Začelo se je že en teden prej v vrtcu, ko smo obujali spomine na lanskoletni zimski pohod z lučkami na Svibno. Zakaj ne bi šli tja gor tudi letos? Priprave so hitro stekle. Otroci so prinašali steklene kozarce z ročaji in svečkami, v vrtcu so jih po svoje okrasili in spremenili v čarobne lučke.

Prišel je težko pričakovani decembrski četrtek. Pred vrtcem Medvedek se je zbrala množica otrok s starši v veselem pričakovanju. Vsaka družina se je prijela za roke in ustvarila prav posebno vez pripadnosti drug drugemu. Na poti so se prižigale lučke in zapisovale novoletne želje. Otroke je iz gozda spremljala prijetna glasba: »Tiho je nočka prišla …«, škratek Zlatko pa je v daljavi ob ognju nemo opazoval in poslušal otroške glasove. Po strmi poti navzgor so se noge že kar utrudile, a cilj je bil blizu. Prikazala se je škratkova vila, povabila popotnike k sebi in skupaj so zapisane novoletne želje strnili v »Mozaik želja vrtca Medvedek.« Sledilo je obdarovanje z medenjaki in jabolčnimi krhlji, pa pot nazaj v dolino, ki je bila hitrejša in lažja.

Druženje nam bo ostalo v lepem spominu, veselimo se že novega na istem mestu, ob istem času prihodnje leto.

Darja B. Mandelj, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content