Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Medvedkov oviratlon – otroci in starši za Mali sonček

Mali sonček je gibalno/športni program, ki je prilagojen otrokom, da spoznajo osnovne elemente različnih športov preko igre že v predšolskem obdobju. Eno od zastavljenih nalog so otroci opravili kar skupaj s starši. Preizkusili so se v »oviratlonu« na igrišču OŠ Gradec. Najprej smo se vsi ob pesmi, Od glave do peta, dobro ogreli. Otroci so tekli starosti predpisano dolžino in ob tem premagovali različne ovire, ki so jih preskakovali, prestopali, hodili po klopi ipd. Vseh enajst skupin otrok naše enote so se skupaj s starši  združile po starosti in odtekle en, dva in celo tri kroge. Ob tem so starši in otroci ustvarili navijaško vzdušje, ki je pri športu prav tako pomembno. Do podelitve medalj so se otroci in starši igrali ob gibalnih igrah narisanih na asfaltu ter ob igrah Kdo se boji črnega moža in Lisička, kaj rada ješ.

Čeprav je druženje zmotilo morda slabo ozvočenje, morda hladno vreme ali na koncu že utrujenost najmlajših, smo se razšli v pravem športnem duhu. Idejo oviratlona pa le ne pospravimo do drugega leta. Sposobnosti, spretnosti moramo ves čas nadgrajevati, vzdržljivost pa krepiti. Izkoristimo travnike in gozdove, na katerih so ovire že postavljene, ter se pripravimo na naslednji oviratlon.

Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content