Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Medicinska sestra v vrtcu Medvedek

Z novim letom se v mesecu januarju večkrat prikradejo v vrtec nezaželeni in nepovabljeni obiskovalci, virusi, bakterije in podobno. Kako ravnati, kako se jih obraniti in kaj storiti, ko jim nismo več kos?  Na ta vprašanja smo skušali odgovarjati skupaj z otroki. Oooo … obširna znanost, ki ji ni videti konca, smo ugotovili. Zakopali smo se v knjige, letake, posnetke, odkrivali vitamine, anatomijo človeka, zdravilna zelišča, ugotavljali kaj je zdravo in kaj ne. Več smo vedeli, več vprašanj se je porajalo v otroških glavah. V veliko pomoč nam je bila medicinska sestra ga. Petra Anžel Lara, ki je obiskala vse oddelke enote in preko igre otrokom predstavila svoje delo. Najmlajšim je predstavila rekvizite, ki jih srečajo v ambulanti, spet drugim je opisala človeško telo, najstarejšim otrokom pa je preko igre predstavila potek sistematskega zdravniškega pregleda, ki jih čaka v tem letu. Ga. Petri se zahvaljujemo za vse njene odgovore in čas, ki ga je preživela z nami.

med.sestra1 med.sestra2

Mi pa poskrbimo, da bomo čim bolje opremljeni proti vsakršni bolezni. Saj poznate kaj nas je Kosobrin naučil: Zoper vsako bolezen na tem sveti rož’ca raste!

Tjaša Hauptman, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content