Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Mali sonček raziskuje Slovenijo

V okviru projekta Mali sonček raziskuje Slovenijo se otroci vrtca Medvedek srečujejo z različnimi vsebinami in tako spoznavajo značilnosti pokrajin. Dolenjsko pokrajino barvajo značilne jedi, običaji, kočevski medved, suha roba, gradovi, pa tudi vinogradi. Ne moremo mimo belokranjske narodne noše in ljudskih plesov, ki jih je skupinama zmajčkov in žabic predstavila članica KUD folklorne skupine Javorje Dunja Gorišek Simončič.

DSCN0013  DSCN0017

Oblečena v belokranjsko nošo je z otroki zaplesala in zapela kar nekaj plesov in jih naučila osnovnih korakov. Otroci so tako zaplesali in zapeli v pravem folklornem duhu in se srečali z večkrat pozabljenim bogastvom, ki je del naše dediščine. V prihodnje bodo s spoznavanjem pokrajin predstavljene še druge  značilne noše in plesi z ljudsko pesmijo, kar bo otrokom prav gotovo pustilo vtis  o raznolikosti naše dežele.

IMG_3363 (1)

Strokovne delavke iz “zelene hiše”

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content