Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Mala pozornost za veliko veselje

Bližajo se najlepši, čarobni dnevi v letu in prišel je čas za vsakoletni praznični projekt, v sodelovanju z vodjo gospo Ano Petrič »MALA POZORNOST ZA VELIKO VESELJE«. Cilj projekta je zbrati 22 tisoč prazničnih voščil za 22 tisoč starejših, ki bivajo v domovih in centrih za starejše po Sloveniji. Gospa Petrič nam je zaupala, da so odzivi prejemnikov zelo čustveni, ganljivi in sežejo do srca. V času napredka tehnologije, starejši ljudje dobivajo vse manj pisem in voščil, marsikdo pa nima nikogar, ki bi lahko od koga kaj prejel. Pomembno je, da so voščilnice pisane na roke, črke dovolj velike in berljive.

Tudi v vrtcu Medvedek smo se odločili prispevati delček naše ustvarjalnosti in nekomu polepšati dan, mesec, morda tudi leto. Vzgojiteljice smo se odločile, da v ta srčen projekt povabimo tudi starše in skupaj z njimi ter njihovimi družinami izdelamo čim več voščilnic ali pisem z lepimi željami in pozitivnimi mislimi. Starši so se na vabilo odzvali z veliko mero kreativnosti in srčnosti. Skupaj z otroki so izdelali prekrasne voščilnice, ki so jih oddali v posebno škatlo v vrtcu. Skupaj smo zbrali 157 voščilnic in pisem, ter tako dokazali, da je lahko sodelovanje v takem projektu najmanj, kar lahko naredimo za starejše ljudi. Voščilnice že potujejo proti pravim ljudem, ki jih bodo predali starejšim po širni Sloveniji. Vsem se iskreno zahvaljujemo.

Vanja Juvan

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content