Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Likovno delo Pike Pirmanšek na embalaži alpskega mleka

V mesecu novembru se je Vrtec Litija odzval na likovni natečaj Praznujmo z mlekom, ki je potekal v organizaciji Ljubljanskih mlekarn. Otroci so ustvarjali na temo praznovanja, saj je v letošnjem letu blagovna znamka Alpsko mleko dopolnila petdeset let. Izmed 57 sodelujočimi osnovnimi šolami in vrtci je strokovna žirija izbrala v dveh starostnih skupinah zmagovalni ilustraciji, ki bosta v pomladnih mesecih okras na embalaži Alpskega mleka. V prvi starostni skupini je bila izbrana risba Pike Pirmanšek, ki je svojim ustvarjanjem prepričala ocenjevalce in si tako prislužila mesto za objavo slike na tetrapaku. Zmagovalni ilustraciji s še drugimi sedemdesetimi izbranimi deli so bili razglašeni in razstavljeni v Mestnem muzeju Ljubljana. Vrtec Litija Piki ob tem iskreno čestita in ji želi, da bi še naprej z veseljem ustvarjala in da bi bili njeni ustvarjalni potenciali vir vsebin, inspiracije in motivacije na vseh drugih področjih delovanja (povzeto po: Kurikulum za vrtce, 1999). Ker so ta dan s Piko ustvarjali tudi drugi otroci oddelka Muce, z enakim namenom, s prav tako ustvarjalno vnemo in ker med otroškimi izdelki težko kateregakoli izločimo in ocenjujemo, kateri je »lepši«, jih je Mestni muzej Ljubljana nagradil z interaktivnim vodenjem po razstavi Nova doba prihaja! z delavnico Kako dišijo tovarne.

pika mlekarne

Nagrada, za katero je bila izbrana Pika, je uspeh in potrditev tudi za nas, za Vrtec Litija, saj se zavedamo, da spodbujanje otrok na področju umetnosti vpliva na celostni razvoj otroka, kar je tudi naša letošnja prednostna naloga, da spodbujamo otroke pri ustvarjanju preko likovne umetnosti.

»Vsak otrok je umetnik, problem je,
kako ostati umetnik, ko otrok zraste.
Ko sem bil otrok,  sem risal kot Raphael,
ampak ko sem odrasel, sem potreboval celo življenje,
da spet začnem risati, kot otrok.“

Pablo Picaso

Tjaša Hauptman in Špela Kranjc

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content