Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Ko se pravljice zgodijo …

»Globoko v dušah pravljice spijo, a včasih se pravljice tudi zgodijo.« December.  Ko posvetijo luči in ko se vse kot pravljica zdi. No, če bi zapadel še pravi sneg, bi pravljica postala resnična. A v vrtcu Medvedek se na vremenske razmere res ne bomo ozirali. Še posebej ne v decembru, ko so se po našem vrtcu potikali škratki. Otroci so jim naredili hišice, okrasili igralnice in prižgale so se lučke. Zadišalo je po čaju in piškotih, v igralnicah je cingljala praznična glasba. Dežela je škrate tako očarala, da so si v kleti vrtca postavili pravi škratkov rov. Tam so domovali nekaj dni. Najpogumnejši, škratko Zlatko, je otroke povabil, z njimi malo poklepetal, na koncu pa jih še obdaroval. Pri njem so si lahko ogledali njegovo najljubšo risanko, poslušali pravljico ali pa se »pogreli ob ognjišču«. Otroke je povabil, naj ga po prazničnem času obiščejo v gozdu, kjer on preživi večino svojega časa. Tega povabila prav gotovo ne bomo pozabili. Na pomlad bomo vsak kotiček v gozdu pretaknili in se presenetiti pustili.

V vrtcu se pravljice nikoli ne končajo. Če v novem letu boste našim igrarijam sledili, se veliko veselili in otroškost v sebi krepili … se zna zgoditi, da tudi vi zaidete v kakšno pravljično deželo.

Srečno v novem letu!

Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content