Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Jesensko – gibalna delavnica s starši

Jesensko sonce nas kar vabi, da izkoristimo zadnje tople žarke in si naberemo še nekaj energije, ki jo bomo potrebovali za zimski čas, ki je pred nami. Gibanja dandanes manjka tako otrokom kot odraslim, zato smo se oktobrskega popoldneva zbrali otroci, starši in strokovni delavci vrtca. Pripravili smo igre v okviru projekta Mali sonček, v katerega so vključeni vsi otroci od drugega leta starosti. Z gibalno/športnim programom spodbujamo pri otrocih preizkušanje gibalnih sposobnosti in razvoj le-teh. Na vrtčevskem igrišču so bile postavljene različne gibalne naloge, imenovane Igre brez meja. Otroci so jih z veseljem premagovali, k temu pa smo spodbujali tudi starše, ki so potrebovali več spodbud kot otroci. Za vsako opravljeno nalogo so prejeli žig, na koncu pa jih je čakalo kole sreče. Zavrteli so veliko kolo, kjer je kazalec pokazal, koliko zamaškov morajo vzeti iz zaboja in jih razvrstiti po barvi. Za ves trud so bili nagrajeni z jabolkom, da so se za konec še zdravo okrepčali.

Z gibanjem otroci pridobivajo občutek ugodja, varnosti, veselja in predvsem dobro počutje. Ne smemo dopustiti, da bi bili za to v času najhitrejšega razvoja, v predšolskem obdobju, prikrajšani, predvsem pa ne zaradi »posedanja« pred mamljivimi sodobnimi napravami, ki jih tako prevzamejo. Želja po gibanju je pri majhnih otrocih spontana, kasneje pa jo lahko ohranimo, jo spodbujamo ali pa jo zavremo. Zato, ne zapravljajmo dragocenosti, ki jo otroci nosijo v sebi.

 V imenu kolektiva zapisala Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content