Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Električar Piko v vrtcu Medvedek

Otroci oddelka muce in zajci so se v teh temačnih dneh, ko so luči v naših igralnicah pogosto prižgane, začeli spraševati, od kje pride elektrika. Kdo elektriko naredi in kako elektrika pride do naših luči? Več kot smo razmišljali o elektriki, več vprašanj se je postavilo. Vedeli so, da bi nam več o elektriki znal povedati električar. Ob najini pomoči so kar sami poklicali na Elektro Ljubljana in … Na naše povabilo se je odzval g. Marko Piko, električar Piko. Oblečen je bil v pravo uniformo, ki jo nosijo električarji. Na prijazen in otrokom zanimiv način je otrokom pokazal in pojasnil, kje elektrika nastane, kako jo pripeljejo do naših hiš, kako je potrebno z njo ravnati in kako nastane statična elektrika. Otroci so si lahko ogledali in preizkusili njegovo opremo, ki jo potrebuje za varno delo. Okrog pasu je imel g. Piko pripete pasove, ki jih uporablja za delo na visokih drogovih. Pri nas v vrtcu pa jih je uporabil za zabavno guganje otrok, kar so želeli preizkusiti prav vsi otroci. Za konec je otrokom podelil žig, simbol Elektra Ljubljana v obliki žarnice. Anekdota pravi, da je žarilna nitka v tej žarnici del zmajevega repa, ki živi na ljubljanske mostu in prav tega so mu nekoč odtrgali, a k sreči mu je zrasel že nov. Ko se boste sprehajali po ljubljanskem Zmajskem mostu, le preverite.

Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

elektro

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content