Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Drugi obisk tamburašev iz Šmartna

V enoti Medvedek imamo celoleten projekt Mali sonček raziskuje Slovenijo. Slovenijo raziskujemo po pokrajinah. Poleg številnih značilnosti spoznavamo tudi narodne slovenske pesmi, plese in noše. Pri tem nam pomagajo tudi zunanji gostje. Tamburaši, ki nam s svojimi tamburicami  igrajo slovenske pesmi. Pripravijo nam besedila, da lahko z otroki prepevamo. Oni nas na dva meseca obiščejo in skupaj si pričaramo pestro glasbeno dopoldne. Tokrat smo spoznali pesmi: Jaz pa pojdem na Gorenjsko, Štirje fantje špilajo, Jaz sem si pa nekaj zmislu, Al me boš kaj rada imela, Polžek se je ženit šel.

Tokrat pa je vse skupaj popestrila še vzgojiteljica Dunja, ki nam je predstavila Gorenjsko nošo in nekaj plesnih korakov. Otroci so najbolj uživali ob plesu, pri katerem se pleše z metlo. Beksl se reče. Samo oni se metle niso branili. Bolj so se prerivali za njo, kot pa za plesalke ali plesalca. Pomembna je dobra volja in namen, približati otrokom slovensko kulturo. Odziv otrok nam je povedal vse. Delček tega si oglejte v foto galeriji.

Mateja Premk, vodja enote

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content