Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Diši po potici

Pred novoletnimi prazniki, 19. decembra 2018, smo v vrtec povabili gospo Slavi Lenart, upokojeno kuharico iz našega vrtca. Njen obisk je imel poseben namen, in sicer, da nam pokaže cel postopek izdelave potice. Kar takoj smo se lotili dela. Otroci so si najprej nadeli svoje predpasnike, nekateri tudi kuharske kape, si skrbno umili roke in se zbrali okrog mize, vsak je prišel nekajkrat na vrsto za pomoč pri izdelavi. Sproti smo brali recept in skupaj mešali sestavine, ob tem pa smo jih tudi spoznavali, nekaj smo jih celo poskusili. Poimenovali smo tudi vse pripomočke, ki se velikokrat uporabljajo v kuhinji. Gospa Slavi nam je zaupala tudi nekaj skrbno varovanih skrivnosti, ki jih imajo izkušene kuharice, teh vam seveda ne smemo izdati. Lahko pa povemo to, da so zelo pomembne, saj so tako lahko sladice še veliko slajše.

Ana Zajec

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content