Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Dan za eksperimente

V petek, 9. marca 2012, smo v skupini Mišk v enoti Medvedek pripravili dan za eksperimente.

Ker smo se z metodo eksperimentiranja srečali prvič, so bila pričakovanja otrok, pa tudi naju – strokovnih delavk, velika. Veliko motivacije nama je dal strokovni aktiv za naravoslovje, s katerim smo v mesecu februarju obiskali Hišo eksperimentov v Ljubljani. Tako smo z otroki ugotavljali, postavljali ter preverjali naslednje hipoteze:

  • Ali rozine v vodi iz pipe in v mineralni vodi  plavajo ali potonejo?
  • Česa se boji poper?
  • Ali se imata olje in voda rada?
  • Ali balon napolnjen z vodo, ki ga segrevamo nad svečo poči?
  • Kaj se zgodi z  nataknjenim balonom na steklenici, ki jo napolnimo s kisom in pecilnim praškom?

Za zaključek pa smo stepli beljake, dodali sladkor v prahu ter oblikovali Španske vetrce, ki so nam jih spekle naše kuharice.

eksperimenti-1

Otroci so z velikim zanimanjem spremljali dogajanje in se pri poizkusih, s katerimi so že imeli izkušnje, npr. počen balon, prijeli za ušesa. Vedeli so namreč kaj se bo zgodilo. Tako lahko postavim trditev, da je izkustveno učenje resnično zelo učinkovito. Da so eksperimenti resnično navdušili otroke pa sem videla ob odhajanju otrok domov, kajti ta dan ni bilo otroka, ki ne bi o tem pripovedoval svojim staršem.

Prvi dan za eksperimente sigurno ni bil naš zadnji.

                                                                                                                                 Vzgojiteljica Mojca Grošelj Radulovič

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content