Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Cicibiologi v Medvedku

Mesec je hitro naokrog in Cicibiologi smo znova eksperimentirali. Tokrat smo navdih dobili v vulkanih, čudežnih gorah, ki bruhajo žarečo lavo. Ogledali smo si posnetek vulkanskega izbruha in ga poskusili narediti tudi sami. Za poskus smo potrebovali:

    • manjšo ožjo posodo (kozarec),
    • ALU folijo,
    • sodo bikarbono ali pecilni prašek,
    • kis,
    • večjo plastično posodo ali globok pladenj (da lava ne bruha po mizi in tleh).

Pripravili smo vse sestavine in se nato lotili še izvedbe. Kozarec smo ovili v ALU folijo, ki smo jo z mečkanjem skušali oblikovati v stožčasto podobo ognjenika. V kozarec smo stresli sodo bikarbono (ali pecilni prašek), čez pa prelili kis. Pecilni prašek je reagiral ob stiku z ocetno kislino iz kisa, posledica pa je močno penjenje.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Poskusite, zelo zabavno je!

Špela Sedevčič, pom. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content