Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Čas, ki prebuja vse najlepše v nas

December, ko vsi hitimo, bežimo in imamo občutek, da moramo do novega leta še vse postoriti. Tudi v vrtcu se zdi, da se v tem mesecu čas hitreje vrti. Pa saj ne more biti drugače, če pa lovimo zadnje dneve v letu. Verjetno so nam ti dnevi tako pri srcu, ker so kratki, se bleščijo in v teh dneh ljudje mnogo čarobnih besed izgovorijo. Verjetno si vsi želimo, da bi trajali celo leto. Ampak prav gotovo potem ne bi bili tako čarobni. V vrtcu smo te dneve preživeli tako, da bi jih še v januarju najraje kdaj ponovili. Igralnice in hodnike smo v začetku meseca odeli v praznične preobleke in prižgale so se praznične lučke. Za pravo zimsko vzdušje nam je  Zima nasula še snega, a le za kratek čas. Ampak babica Zima nas je kmalu za tem v vrtcu obiskala in obljubila, da se bo na vso moč trudila in napredla še kakšen koš snežink. Da pa bi se otrokom še malo bolj prikupila, jih je z malim presenečenjem obdarila. Malo večja darila, takšna za v vrtec, pa je otrokom poslal dedek Mraz. Prav ste razumeli, poslal, saj se nam zaradi korone sam ni oglasil. Se nam je pa pokazal kar preko velikih zaslonov in nam bral pisma, ki smo jih z otroki pisali in mu jih poslali. Najbolj zanimivo je bilo, da smo lahko videli njegov dom v katerem živi. Na velikem platnu so si otroci ogledali tudi glasbeno pravljico Radovedna pikapolonica glasbene šole in risanko, ki je naše igralnice spremenila v kino dvorane. Praznikov ne bi bilo brez peke piškotov, ki so naše prostore napolnile z vonjem po cimetu. Takrat smo vedeli, da prazniki trkajo na vrata. Vrvež je bil na vrhuncu in nekaj nam je reklo, da nam nikakor ne sme zmanjkati časa, da malo postojimo in komu namenimo še prijazno besedo. Zato smo eno jutro naš vhod pred vrtcem spremenili v »kavarno« in starše poskušali vsaj za hip nasmejati in jih z lončkom kave ali čaja pocrkljati. Vsem so prišle prav prijazne in tople besede. Tiste, ki lahko marsikdaj, v še tako sivem jutru, prikličejo nasmeh, zato jih moramo dobro shraniti. Res ozdravljajo žalost. Naj nikar nikdar nam jih ne zmanjka, ko v letu pride kak temačen dan.

Tjaša Hauptman

FOTOGRAFIJE

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content