Enota Kresnička

UHU natečaj – MORSKI SVET

V vrtcu Kresnička smo se odločili za sodelovanje na UHU natečaju s temo Morski svet. Otroci so spoznali,  katere živali živijo v morju, spoznali so različne rastline v morski gladini. S pomočjo ogleda posnetka Koralni greben smo vzgojiteljice otrokom približale raznolikost podvodnega sveta. Glede na navdušenje in motivacijo otrok, smo se skupaj odločili za izdelavo makete koralnega grebena. Izdelek so naredili otroci stari od štiri do šest let. Za izdelavo so uporabili odpadno embalažo (zamaški, kartonski krožniki, nogavice, papir, karton od jajc, tulci .. ).  Glavni ustvarjalci so bili otroci, ki so podali tudi svoje ideje za izdelavo. Izdelali so najrazličnejše ribe, rake, hobotnice, pisane velike in majhne korale. Za piko na i pa je izdelek polepšala skrinja zaklada.
KORALNA MODRINA
Otroci so spoznali različne živali in rastline, ki krasijo morsko dno, hkrati pa spoznali različne likovne tehnike za izdelavo celotnega izdelka. Vsi upamo in držimo pesti, da bo sreča na naši strani, vendar pa se kljub vsemu zavedamo, da je sodelovanje pomembnejše od zmage.

 Klara Udovič, pom.  vzgojiteljice

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content