Enota Kresnička

Teden otroka v Kresnički

Tudi v enoti Kresnička smo prvi teden v mesecu oktobru namenili še posebno pozornost našim najmlajšim.

Naslov letošnje teme Tedna otroka je bil Zakaj–Zato, ki je trajal od 2. 10. 2023 do 6. 10. 2023. V enoti smo strokovne delavke poskušale povezati vsa področja Kurikula. Otrokom smo vsakodnevno pripravile nalogo iz enega področja. S prednostno nalogo našega vrtca, gozd kot spodbudno učno okolje, pa so se najstarejši otroci naše enote v četrtek, 4. 10. 2023, odpravili v gozd in tam preizkušali, kaj pomeni zakaj-zato. Preizkušali so se v različnih eksperimentih (zakaj listje pade na tla, kaj potone in plava ….). Teden otroka smo obogatile tudi s sodelovanjem s starši, kjer smo pripravili Bučenfest in tekmovali za naj jed. 😊

Ob koncu tedna pa je sledila še poslastica za otroke obeh skupin, Medvedkov in Zajčkov. Strokovne delavke enote smo namreč otrokom zaigrale lutkovno predstavo Razbita buča.

Mateja Novljan

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content