Enota Kresnička

»Tedaj pa zapiha vanj veter močan, kostanjček zaspanček, jesen je na plan …«

Letošnji teden otroka je s temo PROSTI ČAS kar klical k skupnemu preživljanju prostega časa. Zato smo se na čudovito in s soncem obsijano četrtkovo jesensko popoldne zbrali otroci, njihovi starši ter vzgojiteljice enote Kresnička na, že tradicionalnem, kostanjevem pikniku.

Ob prihodu je kmalu zadišalo po pečenem kostanju in sveže stiskanem jabolčnem soku, a za končno uživanje v jesenskih dobrotah se je bilo potrebno sprva malo potruditi. Otroci so prejeli kartončke, na katere so morali zbrati tri štampiljke na treh delavnicah. Pri prvi delavnici so morali ustvariti trganko kostanj, pri drugi se prebiti čez gibalni poligon in pri zadnji okrasiti vrečke, v katere so nato naložili pečen kostanj. Rečeno storjeno – ob koncu so se lahko okrepčali 🙂

Skupno preživljanje prostega časa so lahko otroci in njihovi starši izkoristili na prijeten način, hkrati pa se ob tem kaj novega naučili. Pa naj bo to način, kako premagati gibalno oviro, kako trgati papir z rokami, opazovati spreminjajočo barvo kostanja pri peki in še in še …

Pečen kostanj, sončno vreme, otroški smeh, sproščeno vzdušje – vse te besede opisujejo naše druženje. Zahvaljujemo se vsem, ki ste poskrbeli za nabran kostanj in jabolka, za peko kostanja na pikniku in seveda vsem, da ste skupaj z otroki ter nami preživeli naš in vaš prosti čas.

 Vesna Balant, vzgojiteljica

Fotografije

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content