Enota Kresnička

Prišla je jesen

Prihodi letnih časov so dogodki, ki neposredno vplivajo na življenje in delo v vrtcu. Barvita jesen z vsemi darovi nam ponuja možnosti, da otrokom približamo naravo z različnih zornih kotov. Prihod jeseni smo raztegnili na cel tenden.

Otroci so prinašali plodove, pridelke, listke, ki smo jih zbirali v košaricah v igralnicah. Na prvi jesenski dan sta obe skupini plodove, pridelke prinesli v garderobo in jih predstavlili druga drugi. S plodovi in listi smo izdelali teto jesen in jo razstavili v garderobi. Že dolgo nazaj nam je teta jesen poslala svojo sliko (naslikala Marija Smolej), letos pa nas je tudi obiskala. Povedala nam je svojo pesmico, povedala kako barva listje na drevju, kdaj spi, kaj dela, ko pada dež, prinesla pa je tudi pobarvane liste in jih raztresla med otroke obeh skupin. Skupaj s teto jesen in pobranimi listi smo zaplesali, liste pa uporabili za dekoracijo vrtca, igralnic in garderobe.

Milojka Krhlikar, vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content