Enota Kresnička

Ogenj

Vrtec Litija je vključen v projekt Eko šola kot način življenja. V okviru tega projekta smo se na Eko aktivu vzgojiteljev vrtca Litija dogovorili, da bomo spoznavali različne elemente v naravi: voda, zrak, ogenj, zemlja.

Poleg drugih elementov smo na različne načine spoznali tudi ogenj. Poleg poskusov v vrtcu (taljenje snega, pomen kisika pri gorenju…) smo se s prijazno babico našega Matevža dogovorili, da si bomo ogledali način kurjenja v krušni peči in kuhanja na štedilniku na drva. Opazovali smo postopek kurjenja, čutili toploto ob odprti peči, spoznali notranjo obliko peči…

pec pec1

Otroci so splezali na krušno peč in ugotavljali, da peč ni enako topla po celi površini.
Poleg samega ognja so otroci spoznali tudi način ogrevanja, ki ga večina otrok ne pozna več, zato so nam takšni obiski še posebej dragoceni.

Vzgojiteljice iz enote KRESNIČKA