Enota Kresnička

Obiskali so nas gasilci

Na običajen jesenski dan smo v vrtcu Kresnička zaslišali požarni alarm, skozi hodnik pa se je že valil dim. Z otroki smo se hitro, kar v copatih, odpravili ven na zbirno mesto, od koder smo že zaslišali gasilsko sireno.

Na srečo je šlo le za evakuacijsko vajo, ki pa se je odvijala, kot da bi »šlo zares«.

Z otroki smo se zbrali pri znaku za zbirno mesto ter si ga podrobno ogledali.

Zunaj, na igrišču POŠ Kresnice, so nas čakali gasilci PGD Kresnice, v polni požarni opremi in z vsemi vozili. Gasilci so nam predstavili svojo obleko ter vozilo za prevoz moštva, v katerega so se otroci lahko tudi usedli. Ogledali smo si tudi opremo v avtocisterni, najbolj pa smo bili navdušeni nad sireno in lučkami.

Gasilcem PGD Kresnice se najlepše zahvaljujemo za obisk.

Z gasilskim pozdravom NA POMOČ.

Anja Kimovec

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content