Enota Kresnička

Kostanjada

V vrtcu Kresnička smo 26.oktobra 2022 imeli Kostanjado. Starši so pripravili različne jedi iz kostanja in jih prinesli v vrtec. Strokovne delavke pa smo skupaj z otroki pripravile kostanjeve kroglice s čokolado, v dopoldanskem času. Na srečanju smo degustirali jedi in jih ocenjevali s kostanji. Brbončice so bile zelo zadovoljne s toliko okusi😊.
Otroci so imeli, poleg degustiranja, na terasi ob igralnici možnost razvrščati jesenske plodove in pridelke.

Ob koncu prireditve so vsi sodelujoči (tisti, ki so pripravili jed) dobili priponko v zahvalo za sodelovanje. Zmagovalna sladica, ki je dobila največ glasov – pa so bile KOSTANJEVE KROGLICE s čokolado. Otroci so si s pomočjo vzgojiteljev  prislužili čisto pravi pokal, ki nam krasi garderobo.

Vsem, tako degustatorjem kot  pripravljalcem  jedi,  se zahvaljujemo za sodelovanje in prijetno druženje.

Katja Juvan