Enota Kresnička

Kmetija – naš ponos

Naši otroci živijo v zelo hitrem tempu življenja. Mnogi izmed njih si ne predstavljajo življenja kot je bilo včasih. Delo na kmetiji, skrb za domače živali in delo v hlevu je za njih vse prej kot znano. Da bi otrokom predstavili, ter da bi začutili utrip kmečkih opravil in življenja na kmetiji, smo se vzgojiteljice skupaj z otroki v mesecu maju, sprehodile do bližnje kmetije Pr´ Jakopič. Tamkajšnji kmet nam je predstavil  delo v hlevu, kjer imajo krave, bike in dva telička. Molža krav, hranjenje s svežo travo in kidanje gnoja, vsa ta opravila so del življenja na kmetiji. Otroci so spoznali razliko med ročno molžo in molznim strojem. Ogledali smo si tudi kidanje gnoja in hranjenje krav. Največ pozornosti pa so otroci namenili traktorju. Preizkušanje sedenja na traktorju in držanje volana jim je bilo v ponos in veselje.

Otroci so spoznali delček življenja na kmetiji, hkrati pa so se soočili z dejstvom, da je delo na kmetiji tudi zelo težko in odgovorno. Skrb za živali le ni »mačji kašelj«. V družbi domačih živali in prijaznih ljudi na kmetiji smo preživeli lep, sončen dopoldan, ki je bil vsekakor zanimiv in zabaven.

Zahvaljujemo se kmetiji Pr´ Jakopič za gostoljubnost.

Manca Černi, dipl. vzg. predšolskih otrok

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content