Enota Kresnička

Kača in činčila na obisku

V petek, 17. maja 2013, smo imeli v vrtcu Kresnička prav poseben obisk. V dopoldanskem času nas je obiskal Mojčin očka in s seboj prinesel kačo (KRALJEVI PITON) in činčilo.

Najprej smo spoznali kačo po imenu Hajdi. Otroci so jo sprva opazovali, pobožali, najpogumnejši pa so si jo dali tudi okoli vratu. Naučili smo se, da se kača prehranjuje z mišmi in podganami. Tisti večji pitoni, ki živijo v naravi (seveda ne pri nas) pa ulovijo celo večjo žival. Zanimiv se nam je zdel podatek, da se kače ne prehranjujejo vsak dan, pač pa le na dva do tri tedne.

MEDVEDKI SLIKE NOVE 720MEDVEDKI SLIKE NOVE 723

Ko je Hajdi zapustila igralnico (Mojčin očka jo je skrbno pospravil v posodo za prenašanje), pa se nam je v igralnici pridružila činčila po imenu Kepica. Činčila je bila vsem takoj zelo všeč. Zanimivo se nam je zdelo, da činčila odvrže dlako če se ustraši. Seveda si nihče od nas ni želel, da bi se to zgodilo, zato smo bili umirjeni kolikor se je dalo.

MEDVEDKI SLIKE NOVE 739

Za lepo dopoldne se očku najlepše zahvaljujemo.

Katja Juvan, dipl. vzgojiteljica

 

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content