Enota Kekec

Z vlakom do Laz in nazaj

Na uvodnem roditeljskem sestanku se je na predlog sodelovanja s starši ponudila mamica dveh vključenih otrok za predstavitev svojega poklica – sprevodnik na vlaku. Strokovne delavke smo skupaj z mamico organizirale dan, ki bo otrokom zagotovo ostal v lepem spominu.

V petek, 28. 11. 2022, smo se z otroki oddelkov Žabice in Miške, starejši od 3 let odpravili na vožnjo z vlakom. V vrtcu nas je obiskala sprevodnica Polona Savšek, ki nam je za začetek povedala nekaj pravil obnašanja na železniški postaji in vlaku. Pokazala nam je predmete, ki jih uporablja pri svojem delu. Skupaj smo se nato odpravili peš proti železniški postaji na Savi, kjer smo lahko pobližje videli delo prometnika in varno počakali na vlak, v tamkajšnji čakalnici. Radovedne otroške oči so imele polno vprašanj, vznemirjenja in tudi kakšno skrb. Sprevodnica nam je razdelila tudi vozovnice, ki smo jih skrbno hranili za na vlak. Ko je z nekaj minutno zamudo prispel naš vlak, smo z otroki z vznemirjenjem vstopili. Odpeljali smo se z nadstropnim vlakom proti Lazam. Med potjo smo si lahko ogledali tudi kabino strojevodje in pri njem pritisnili na gumb z zvočnim signalom. Vmes nam je sprevodnica pregledala še vozovnice, ob koncu vožnje pa smo bili deležni tudi zahvale za obisk. Na Lazah smo izstopili, kjer imeli smo nekaj minut za ogled tamkajšnje železniške postaje in ob naznanitvi prihoda vlaka, smo se pripravili nanj in odpeljali nazaj proti Savi.

Otroci so bili zadovoljni, polni vtisov, novih vprašanj in iskrivih oči. Ob tej priložnosti bi se še enkrat rada zahvalila gospe Poloni Savšek za pomoč pri organizaciji, za prispevek pri nakupu vozovnic in njen čas, namenjen otrokom.

Strokovne delavke enote Kekec