Enota Kekec

Zeleni nahrbtnik v vrtcu KEKEC

V vrtcu Kekec na Savi že nekaj let sodelujemo s Turistično zvezo Slovenije, v projektu »Z igro do prvih turističnih korakov«.

Letos smo dali poudarek na zdravilna zelišča. Otroci so jih skupaj  s starši in starimi starši vlagali v »Zeleni nahrbtnik«. Natančno so opisali njihove značilnosti in zakaj se uporabljajo. Otrokom je bilo všeč, da so jih doma nabrali in posušili. Nekateri so jih prinesli tudi v vrtec, kjer smo jih z našo pomočjo posadili. Pri tem so bili spretni tudi naši najmlajši, ki vedno radi sodelujejo. Otroci skrbijo, da naše rastlinice rastejo, jih zalivajo, okopavajo, čistijo gredico plevela in opazujejo njihovo rast. Tako pri nas raste: meta, melisa, ognjič, žajbelj, sivka, rožmarin, kamilica, šetraj, origano, ribez …

Otroci so veseli, da so se naučili veliko novega. Spoznali so, da v naravi zraste veliko zdravilnih zelišč, zato je treba naravo varovati.

Melita Kuder, pom. vzgojiteljice
Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content