Enota Kekec

Tradicionalni slovenski zajtrk

Vseslovenski projekt Tradicionalni slovenski zajtrk podpiramo vsi zaposleni in otroci Vrtca Litija. Zavedamo se pomena zdrave, predvsem pa domače – lokalno pridelane hrane in o tem otroke ozaveščamo skozi vse leto. V enoti Kekec na Savi smo zelo veseli, da se nahajamo v tako lepem naravnem okolju, kjer se ljudje ukvarjajo s kmetijstvom in čebelarstvom. Vzgojiteljice smo otroke popeljale do čebelnjaka, kjer nam je prijazen čebelar gospod Jože Veldin povedal nekaj o čebelicah, o svojem delu, pokazal je svojo opremo in čebelnjak. Podaril nam je čebelji vosek, ki smo ga uporabili na delavnicah. V tednu, ko smo se pripravljali na Tradicionalni slovenski zajtrk, smo prebirali zgodbe na to temo, peli pesmi, izvajali likovne dejavnosti in z izdelki okrasili igralnici in kotičke za starše.  Vzgojiteljice vrtca Kekec in učiteljice POŠ Sava smo želele, da bi se ta dan (20. 11. 2015) otrokom vtisnil v spomin, da bi poglobljeno občutili pomen in namen ohranjanja tradicije kot je Tradiciolani slovenski zajtrk.

Pripravili smo skupne delavnice po oddelkih vrtca in razredih šole:

  • Priprava testa in izdelovanje medenih piškotov,
  • Taljenje čebeljega voska in vlivanje voska v modele za adventne svečke,
  • Izdelovanje kreme iz čebeljega medu in voska.

Za zaključek druženja in uspešnega ustvarjanja na delavnicah  so nam šolarji prebrali zgodbo Ciper coper medenjaki, avtorice Ide Mlakar.

Maridi Mustedanagić, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content