Enota Kekec

Telovadba enote Kekec s Šolo zdravja na Savi

Članice Šole zdravja smo se odzvale vabilu vzgojiteljic iz Vrtca Kekec na Savi,da skupaj z malimi nadobudneži malce potelovadimo. Telovadba naj bi se izvajala na asfaltnem igrišču. Ker pa nam je rahel dež preprečil to lepo jutranje prebujanje ob sončnem vzhodu,smo le-to opravili v šolski telovadnici. S pozdravom „dobro jutro“ smo skupaj z malčki in vzgojiteljicami začele s telovadbo.Otroci so dobro sodelovali in posnemali naše gibe, s tem pa pokazali,da lahko marsikatero vajo naredijo celo bolje od nas odraslih, saj so te male ročice in nožice veliko bolj gibčne in prožne od naših.

kekec kekec1
Nekatere vaje se že v napovedi slišijo zelo zanimive,ker se imenujejo po živalih /želva, čaplja, lastovka). Ob zaključku telovadbe smo kar nekaj časa hodili v krogu in si s tleskom dlani zaželeli „lep dan „.Otroci so komaj čakali, da nam zapojejo vrtčevsko himno,me pa smo jim malo zdeklamirale, malo pa zapele,svojo.Ker pa je bil to za otroke že počasi čas za zajtrk ,smo to opravili skupaj. Prijazne vzgojiteljice so za malčke pripravile blazine, na katere so že malo utrujeni ,a vendarle zadovoljni posedli ter pojedli svoj obrok. Za nas odrasle pa je naša članica Joži prinesla zvrhano košaro flancat, zraven pa smo se okrepčale še z dobro kavico.Kar prehitro je minilo to medgeneracijsko druženje in ob zaključku smo si bili enotni – kmalu spet na svidenje !

tekst: Stanka Mohar

fotografije: Branimir Merzelj

 

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content