Enota Kekec

Savski Gregorčki

Na predvečer Gregorjevega smo se v vrtcu Kekec na Savi zbrali, da obeležimo tradicionalno praznovanje v Sloveniji – spust osvetljenih plovil po vodi. Pri tem smo sodelovali otroci, starši, stari starši, kolektiv vrtca Kekec, člani RK Sava, PGD Sava, KS Sava in POŠ Sava. Doma izdelana  eko plovila smo prinesli s seboj. Domiselno in lepo izdelana plovila smo si najprej ogledali, jih fotografirali,  zatem pa se podali po lokalni cesti do reke Save. Na plovilih smo prižgali pritrjene svečke in na mestu, kjer smo se lahko približali reki Savi, spustili plovila (hiške, ladjice, čolničke …) To je bil čaroben trenutek, trenutek veselja, sreče, radosti …

Komaj čakamo, da bo leto naokrog in bomo spet ponovili ta prelep dogodek.

Maridi Mustedanagić, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content