Enota Kekec

Obisk v vrtcu Kekec na Savi

V začetku meseca, točneje prvega oktobra se obeležuje “dan starejših”. Vzgojiteljice in otroci iz vrtca Kekec na Savi so tako medse povabili  dedke in babice, da bi skupaj preživeli dopoldanski čas do kosila. Ker je oktober jesenski mesec, smo imeli temu času primerno nalogo. Dozorela je koruza, pobrana sta že krompir in fižol, pa tudi v gozdu se za dekoracijo najde veliko naravnih materialov; od barvastih listov, vejic rožic, praproti, storžev in drugo.
delavnica z babicamidelavnica z babicami1
Vse to smo skupaj z vzgojiteljicama Maridi in Zdenko uporabili na jesenski delavnici z dedki in babicami. Materiala smo imeli dovolj in na vsaki mizi se je nekaj dogajalo in ustvarjalo. Za prvo mizo smo babice olupile krompir za miške, na drugih treh mizah pa so otroci pomagali luščiti fižol in ličkati ter luščiti koruzo. Medtem ko je vzgojiteljica Zdenka že dala v pečico miške iz krompirja, smo stari starši na hitro spili kavico in nadaljevali z delom. Kako lepo je bilo videti zadovoljne otroške obrazke, ko smo skupaj izdelovali jesensko dekoracijo iz ličkanja in laskov, na slike lepili koruzna zrna, storže, liste, laske od koruze in še in še … Za zaključek pa smo imeli pojedino  mišk iz pečenega krompirja. Takšnih delavnic si še želimo in se vzgojiteljicam zahvaljujemo za povabilo, saj smo skupaj z vnuki preživeli lep delček dogajanja v vrtcu.

babica Stanka Mohar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content