Enota Kekec

Obisk Minicity-a v Ljubljani

Čarobnost zadnjega meseca v letu smo želele vzgojiteljice otrokom pričarati z drobnimi pozornostmi, z doživetji in ne nazadnje s presenečenjem, ki bodo otrokom še dolgo ostali v  spominu. V petek, 16. decembra, smo zajtrkovali malo preje kot običajne dni, saj nas je pred vrtcem že čakal avtobus. Navdušeni otroci, pa tudi vzgojiteljici, smo se odpravili na pot z malim avtobusom proti Ljubljani. Vso pot smo prepevali in se smejali skupaj z zelo prijaznim voznikom. Vožnja je bila zares kratka. Prispeli smo do Minicity-a, kjer so nas že čakali prijazni animatorji in animatorke. Mesto poklicev v malem je prava paša za oči. Najprej smo se ogreli, zaplesali in potelovadili ob prijetni glasbi v studiju Slovenija ima talent. Sledili so obisk prave male trgovinice Hofer s čisto ta pravo blagajno in vse kar sodi zraven. Tukaj so otroci zelo uživali in v igri spoznavali poklic trgovke. Nato so se seznanili s poklicem bankirja in preizkusili pravi bankomat. Za tiste, ki  zobozdravnika  nimajo ravno najraje, pa je bil obisk v njegovi ambulanti pozitivna izkušnja. Bili smo še gasilci in policisti, ki smo iskali tri majhne rjave medvedke, zidarji …

Da je bilo presenečenje popolno se moramo zahvaliti gospe Zorici Fele iz Ljubljanske banke, ki nam je podarila karte, v vrtcu pa so nam omogočili vožnjo.

Melita Kuder in Zdenka Jovičić

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content