Enota Kekec

Delavnica z očki in dedki ob materinskem dnevu

Pri načrtovanju letošnjega delovnega načrta smo si strokovne delavke postavile cilj okrepiti in povečati sodelovanje z družinami kot pomembne vrednote v življenju vsakega otroka pri njegovem celostnem razvoju.

Naš namen je bil vključiti vse družinske člane, tudi babice in dedke, v različne dejavnosti vrtca.

V mesecu marcu, ko so praznovale žene, mamice, mame in babice, smo na popoldanski delavnici, z očki in dedki, ustvarjali zanje. Za pomoč pri pripravi in izvedbi delavnice, smo poprosili Lotinega očka, ki se je povabilu takoj odzval in bil pripravljen sodelovati. Pripravil je lično izdelane lesene okvirje s podlagami, na katere smo lepili kroglice iz krep papirja. Nastale so čudovite slike. Poleg tega smo risali s tekstilnimi barvami na blago in izdelali namizne prtičke ter voščilnice. V igralnici se je širil in čutil entuziazem, prijetna in sproščena klima, ki se je odražala na počutju vseh udeležencev. Vsi skupaj smo preživeli prijetno urico in mamicam naših otrok polepšali letošnji materinski dan. Vsem prisotnim smo se zahvalili za številčno udeležbo, Lotinemu očku  pa gre posebna zahvala pri pripravi najlepšega presenečenja.

Melita Kuder, pom. vzgojiteljice

Fotografije.