Enota Jurček

Poletje v Jurčku

Poletje je čas dopustov, morskih počitnic, taborov, pohodov in raznih drugih aktivnosti, v katerih se sprostimo. Čas za izbrane aktivnosti je omejen in vezan na naše obveznosti. Otroci zato ne morejo ostati ves čas v domačem varstvu, zato jim skušamo vzgojitelji in vzgojiteljice v vrtcu pripraviti pester nabor aktivnosti, ki otroke sprostijo, hkrati pa se navezujejo na poletje. V Jurčku smo jim letos pripravile zanimiv program. Otroci so se preko knjig (Mala morska deklica, Zelo radoživa riba, Ježkov dom ko pride poletje) in pesmi učili o značilnostih poletja, preko različnih iger in drugih dejavnosti odkrivali in spoznavali morske živali (reševanje rib in morskih konjičkov iz ledu, izdelovanje hobotnice ipd.).

Kratek utrinek poletnih dogodivščin v vrtcu Jurček si lahko pogledate v fotogaleriji.

Tanja Rozina