Enota Jurček

Čarobni december v Jurčku

December. Čarobni mesec veselja, pričakovanj, praznovanj in presenečenj. Čeprav to leto spet malo bolj zadržano in v mehurčkih, smo si odrasli in otroci v vrtcu Jurček naredili mesec december točno tak. Čaroben, vesel, poln pričakovanj in presenečenj. Pridno smo odštevali dneve do božiča, odpirali okenca na adventnih koledarjih v naših igralnicah. Razveselili smo se prvega snega in vsak po svojih močeh uživali v njem. Najmlajši so se z njim soočali bolj previdno, spoznavali, kako je mrzel in moker, tisti malo večji pa so nekaj dni zares uživali v malih zimskih radostih in gradili trdnjave, kepe velikanke in snežake. Vse to je krasilo okolico vrtca. Notranjost pa krasijo otroški izdelki še danes. Otroci so veselo ustvarjali in izpod njihovih spretnih prstkov so nastali čudoviti izdelki. Vsak po svojih močeh je dodal svoj kamenček v mozaiku čarobnega in prazničnega.

December v Jurčku je bil tudi pravljični mesec. Vsak petek so otroci prisluhnili božični ali zimski pravljici. Starejši otroci so se v pisanju pravljic preizkusili tudi sami. Njihova domišljija ne pozna meja. Nastale so čudovite kratke pravljice o porednih zmajčkih, prijaznih princeskah, lepih morskih deklicah in mavričnih samorogih. Otrokom smo pripravili tudi božični kino. Na velikem platnu so si lahko ogledali različne božične in zimske risanke ter se zraven posladkali s kokicami.  Predvsem pa je bil december mesec pričakovanja in praznovanja. V naše kraje je prišla babica Zima. Obiskala nas je tudi v vrtcu Jurček, se z otroki malo pogovorila in jim povedala pravljico. Posebej  zabavno je bilo, ko smo pisali pisma staremu dedku Mrazu. Otroci so ustvarjalno okrasili ovojnice, risali in barvali in predlagali kaj vse lahko dedku zapišemo v pismo. In nekega dopoldneva nas je pričakalo presenečenje. Dedek Mraz nam je poslal sporočilo, ki smo si ga lahko ogledali na posnetku. Še dobro, da smo mu pisali, kajti dobil je vsa naša pisma in jih skupaj s svojo Snežinko prebral. In odgovoril na vsa naša vprašanja. Veselje je bilo še toliko večje, ker je dedek skupaj s sporočilom poslal tudi darila. Otroci so polni pričakovanj odpirali darila in se igrali z novimi igračami. Vsak otrok pa je dobil tudi darilce za domov. V njem so se skrivale male ročne lutke, katerih so se otroci zelo razveselili, ko so doma odprli svoja darilca.  Hvala lepa dedek Mraz za vsa darila! Hvala tudi gospodu iz prodajalne Sadje in zelenjava v  Litiji, ki je dedku Mrazu in vzgojiteljicam priskočil na pomoč  s papirnatimi vrečkami, v katere je lahko dedek zavil darilca. December ni pravi, če v vrtcu ni čajanke. Vsaka skupina jo je pripravila malo po svoje. Otroci so sodelovali pri pripravi pogostitve, prostora, prinašali skodelice od doma in nato uživali ob čaju in piškotkih. Najstarejši otroci v vrtcu pa so imeli pravo novoletno zabavo. Takšno s čisto pravimi lepimi oblekami, urejenimi pričeskami, bleščicami, ob novoletni glasbi, s svečanimi prigrizki, piškotki, šampanjcem, odštevanjem in nazdravljanjem. Veselje je bilo nepopisno in spomini bodo verjetno ostali še dolgo.  In to je tisto kar šteje. Sreča v otroških srcih in na njihovih licih nasmeh. SREČNO 2022 od vseh iz vrtca Jurček!

V imenu strokovnih delavcev enote Jurček napisala: Tina Sirk

Še več fotografij si lahko ogledate TUKAJ