Enota Jurček

Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk je vsakoletni dogodek, ki se ga udeležimo tudi v vrtcu.  Na ta način otrokom še bolj približamo pomen zajtrka in lokalno pridelanih živil. Ta dan običajno obeležujemo tretji petek v novembru, na dan slovenske hrane. Tokrat pa je bil zaradi korone nadomestni termin za ta dogodek v petek, 11. 6. 2021. Tudi v Jevnici so se otroci v vrtcu na ta dan razveselili domačega kruha, masla in medu ter se odžejali z mlekom. Še posebej smo se razveselili jagod, ki so tokrat izjemoma nadomestile tradicionalna jabolka.

V sklopu mesečnih aktivnosti smo Jurčki na bližnjem polju nabrali šopek žita, ki nam je pri zajtrku služil kot dekoracija. Po zajtrku smo z ročnim mlinčkom zmleli pest pšeničnih zrn v moko in tako ozaveščali del procesa »od zrna do kruha«. Pri Medvedkih smo se pogovarjali o čebelah, njihovem pomenu, narisali panjske končnice in izdelali skupinski čebelnjak, ki krasi igralnico. Pri zajtrku pa so naše mize krasili unikatni pogrinjki v barvah čebele.  Dan smo popestrili tudi s pesmijo in plesom.

Tina Sirk in Polona Žagar Rupar

Fotografije

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content