Enota Jurček

S “ŠKORŽKOM“ v jesen

Škoržek je gozdno bitje, ki je podobno storžu, in živi v gozdu, skrit v duplini najvišjega drevesa. Otroke je s svojo zgodbo popeljal v čudoviti svet jesenskih barv in doživetij. Tako so otroci poleg nove zgodbice, ki je služila kot vodilo in motivacija, doživljali jesen preko vseh čutil in na različnih področjih dejavnosti.
1jur2
Preko likovnih, glasbenih in plesnih aktivnosti so otroci lahko raziskovali, ustvarjali in uživali pri vseh aktivnostih. Hkrati smo ustvarili tudi spodbudno učno okolje, ki smo ga popestrili z ilustracijami in vsebinami etike in vrednot. Otroci se v kotičku velikokrat ustavljajo in komentirajo med seboj. Dejavnosti so zelo čustveno in doživeto sprejeli, kar opažava po njihovih odzivih. Ker pa pri nas jesen še ni rekla zadnje besede, naj to, kar sledi, ostane še skrivnost do naslednjega oglašanja.
jur3jur4

Iris Mohar, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content