Enota Jurček

Radi bi bili zdravi

V skupini najmlajših, Krtkov, sta zadnja dva meseca zaznamovana z raznimi boleznimi. Število otrok je občutno zmanjšano. Predvsem so to nalezljive kapljične bolezni, ki so v zimskem času pogoste. Vzgojiteljici sva še toliko bolj dosledni pri ukrepih za preprečevanje bolezni (zračenje, razkuževanje igrač, preoblačenje ležalnikov, umivanje rok …). Kljub temu ne moreva preprečiti povzročiteljev, saj se ti prenašajo s kašljanjem, kihanjem, govorjenjem. Tu lahko največ storite vi, starši. Če vaš otrok ni zdrav, se bo v vrtcu počutil nelagodno in ne bo razpoložen za dejavnosti, ki se odvijajo tekom dneva. Hkrati bodo virusi in bakterije napadle tudi tiste otroke, ki v vrtec pridejo zdravi. Vsi si želimo in smo hkrati odgovorni, da v vrtec prihajajo le zdravi otroci.

Vsi že komaj čakamo, da k nam pride obdobje daljše otoplitve, ki bo s seboj prineslo tudi več zdravja in dobrega počutja.

Vzgojiteljici: Tjaša Bajec in Janja Pušić

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content