Enota Jurček

Prvi petek v juniju

Petek, 5. junij 2015, je bil za otroke iz vrtca Jurček prav poseben dan. Dopoldne je otroke presenetil poni, ki ga je v vrtec pripeljal eden od staršev in tako popestril dogajanje v vrtcu. Mlajši otroci so sprva poni kobilico z imenom Megi gledali od daleč, ko smo jim z zgledom in dotikom pokazali, da se nimajo česa bati, so pristopili bliže in tudi sami pobožali ponija. Najpogumnejši so tudi sedli nanj in odjezdili manjši krog. Starejši otroci so bili bolj pogumni. Nekateri so že pokazali znanje, ki so ga pridobili v šoli jahanja.

Popoldne nas je čakal orientacijski pohod. Otroci so skupaj s svojimi starši, bratci in sestricami peš odšli do domačije Valentin. Start je bil pri vrtcu, kjer so udeleženci pohoda dobili natančna navodila. Vzgojiteljice smo pot označile s puščicami in pripravile postaje, na katerih so otroci izvajali določene naloge in za uspešno opravljeno nalogo dobili štampiljko. Druženje smo zaključili na domačiji Valentin.

Tanja Rozina, mag. prof. pred. vzg.

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content