Enota Jurček

Praznik vrtca pri Krtkih

V mesecu aprilu vrtec Litija že tradicionalno praznuje svoj “rojstni dan”. To je zelo lep dogodek, ki ga praznujemo v prav vsaki enoti. Tudi krtki, čeprav so še mlajši, so počastili praznik z različnimi dejavnostmi. Preko tematskega sklopa “Zvezdica Zaspanka v našem vrtcu” smo uspešno realizirali kar nekaj zastavljenih ciljev. Tako so otroci spoznavali svoje bivalno okolje – vrtec, vrstnike, vzgojitelje in pripadnost družbi. Seznanili so se tudi z novo literarno vsebino, ki pa je bila odlično izhodišče za učenje odgovornosti in predanosti.
jurcmaj jurcmaj1

Želela sem, da se že majhni otroci seznanijo z dejanji, ki jih odobravamo in ki niso sprejemljiva. Tako smo se deloma dotaknili tudi vsebine predavanja g. Janija Prgiča “Tanka črta odgovornosti”. Vse dejavnosti so se povezovale tudi z ostalimi področji kurikuluma, največ z matematiko. Otroci so se veliko naučili in pridobili, pri aktivnostih pa so zelo uživali, saj so bili zanje zelo motivirani in zelo aktivni.

 Iris Mohar, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content