Enota Jurček

Praznični december pri Mucah

V zadnjem mesecu leta, ko že vsi gledamo v novo leto, smo si tudi pri mucah pričarali praznični december.

Naš praznični december se je začel s peko pice, ki smo jo pripravili sami in se nato z njo tudi pogostili. Ogledali smo si dve predstavi, eno v izvedbi strokovnih delavk z naslovom Babica zima in druga v izvedbi Teatra za vse z naslovom Medvedka na snegu. V mesecu decembru pa smo, s pomočjo škrata Tinka, v naši igralnici pripravili  prav posebni čarobni kotiček, ki smo okrasili z novoletnimi lučkami in svečkami. V njem smo vsakodnevno prebirali pravljice, poslušali pesmice in se včasih tudi malo stisnili. Prazničnost se je nadaljevala s peko piškotov, za pogostitev babic in dedkov na novoletni čajanki. Seveda ne smemo pozabiti na dobrega moža Dedka Mraza, ki nam je v svojem košu prinesel nova darila in igrače. Prazničnost se je zaključila z glasbenim dnevom, ko smo se vse skupine enote Jurček združile in zaplesale ter zapele skupaj. Uporabili smo tudi nove glasbene instrumente, ki nam jih je prinesel Dedek Mraz.

Mateja Novljan, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content